XXIII. "Velünk az Isten" Országos Bibliaismereti Verseny
Kecskeméti Református Általános Iskola
Meghirdetés köre/célkorosztály:
1-8. évfolyam

A Kecskeméti Református Általános Iskola huszonharmadik alkalommal hirdeti meg bibliaismereti versenyét.

A rendezvény célja, hogy a gyermekek a felkészülés során átfogó bibliai ismereteket szerezzenek, s ezzel további életük keresztyén vezérfonalára is rátaláljanak.

A rendkívüli helyzetre való tekintettel 2021-ben a személyes megjelenés helyett online rendezzük meg a versenyt. A feladatokat online feladatlapkészítő alkalmazással készítjük, és ennek megoldását kérjük a csapatoktól.

Versenyezni 4 korcsoportban lehet, egy iskola minden korcsoportban indíthat csapatot. Ha az intézménynek van tagiskolája, akkor lehet a tagintézményekből is csapatot indítani, külön nevezési lap leadásával. A csapatok 4-5 főből állhatnak.

Jelentkezni az alábbi linken elérhető jelentkezési lap kitöltésével lehet:

A rendezvény két részből áll: online írásbeli forduló és színpadi előadás. A verseny írásbeli fordulója online feladatlap kitöltése, melynek időpontja 2021. április 23. 14 óra. A feladatlap kitöltésére meghatározott időkeret áll a csapatok rendelkezésére. Pontegyenlőség esetén a kitöltésre fordított időt is figyelembe vesszük.

Kérjük, a felkészüléshez a revideált új fordítású Bibliát használják!

Minden iskola készüljön egy közös dramatizált bibliai történettel is. A verseny anyagát képező történetek közül az induló iskoláktól egy színpadi előadást várunk, tehát egy iskola egy jelenettel készüljön! A darab szereplőit csak a versenyre benevezett csapatok tagjai alkothatják, a benevezett tanulók legalább felének szerepelnie kell. Az előadás 5-7 perces legyen, melyben egy bibliai igének és egy gyülekezeti éneknek is el kell hangoznia.

Verseny időpontok
Verseny nevezési határidő: