A Magyarországi Református Egyház köznevelési törvénye alapján a Református Pedagógiai Intézet szaktanácsadó hálózatot működtet,  segíti a pedagógus életpályamodell alkalmazását, jogszabály szerint részt vesz az országos pedagógiai-szakmai ellenőrzésben és a pedagógusok minősítésében.

A szaktanácsadást az érintett intézményvezetők illetve pedagógusok on-line űrlap kitöltésével kérhetik. Az on-line űrlap csak bejelentkezett felhasználók számára elérhető ITT.

A református köznevelési hálózat mesterpedagógus szaktanácsadóinak listája INNEN letölthető.

A református mesterpedagógus szaktanácsadók rövid bemutatkozása ITT olvasható.

Szaktanácsadói szolgáltatási kínálatunk tématerületei ITT elérhetők.

Református mesterpedagógus szakértők területi és szakterületi megoszlása

(kattintásra a kép nagyítható):

RPI tájékoztató anyagok:

Szontagh Pál: Szaktanácsadók a református rendszerben – Új szaktanácsadói feladat nyilvántartó rendszer bemutatása (2018)

Kelemen Gabriella: A szaktanácsadói feladatok az OH kézikönyveiben  (2018)

Koncsek Zoltán: Beszámoló a III Országos Szaktanácsadói Konferenciáról (2018)

Szontagh Pál (RPI): A pedagógiai-szakmai szolgáltatások a refomrátus köznevelési rendszerben (2017)

Kelemen Gabriella (RPI): A szaktanácsadás támogató szerepe az egyházi intézményekben (2017)

Ablonczyné Vándor Margit (EPSZTI): Összefoglaló a II. Országos Szaktanácsadói Konferencia programjáról (2017)

Szontagh Pál: Tájékoztató a református szaktanácsadói rendszerről (2016)

Tájékoztató a mesterpedagógus szaktanácsadók feladatellátásáról (2015.XI.30.)

Kelemen Gabriella: A református szaktanácsadói hálózat - a református mesterpedagógusok szolgáltatási keretrendszere (2015)