Mórocz Ildikó
Telefon:
Mobil:
30/485-4235

Felvidéki, református lelkész családból származó egyházzenészként, ének-zene tanárként sokféle iskolatípusban tanított, gyermekeket, fiatalokat és felnőtteket egyaránt. Számos gyülekezetben szolgált orgonista kántorként, kórusvezetőként Felvidéken és Magyarországon, de az országos kántorképzésben is aktívan részt vett Debrecenben, Budapesten, s a Felvidéki Református Kántorképző tanfolyam szervezője, vezetője, tanára volt 8 éven át. A budapesti évek alatt több gyülekezetben is szolgált orgonista kántorként és kórusvezetőként, az utóbbi években az evangélikusok kántori szolgálatában is részt vesz a keszthelyi és a hévízi magyar és német gyülekezetben. 2014. október 1-től lett munkatársa a Református Pedagógiai Intézetnek, ének-zene szaktanácsadó munkakörben, felvállalva a református iskolákban folyó egyházi ének szerepének, tanításának fontosságát, mellette az iskolai kórusmunka támogatását, segítve az ezzel foglalkozó pedagógusokat.

Szakmai életútjának bemutatása itt letölthető. (2019)