Mérés-értékeléssel kapcsolatos kérdéseivel, észrevételeivel forduljon bizalommal Bánné Mészáros Anikó pedagógiai szakértőhöz!

A 2016-os OKM református eredményeinek összefoglalója

Az ITT LETÖLTHETŐ elemzéssel lehetőséget szeretnénk adni iskoláink mérés-értékelési csoportjainak, hogy alaposabban is kielemezhessék a református adatokat, több szempontból is összevethessék saját teljesítményüket a református eredményekkel.

Az elemzés során a következő kérdésekre próbáltunk választ adni:

1.      Milyen arányban jelennek meg a mérés során figyelembe vett speciális csoportok a református tanulók körében?

2.      Hogyan viszonyul a református átlag az országos átlaghoz?

3.      Mennyiben tükrözik a matematika osztályzatok a kompetenciákat?

4.      Milyen a tanulóink CSH-index átlaga és az ahhoz viszonyított mérési eredménye?

5.      Van-e különbség az egyházkerületek eredményeiben?

6.      Mások vagyunk-e, mint a „nagy átlag”?

A 2015-ös OKM református eredményeinek összefoglalója

Az ITT LETÖLTHETŐ grafikus összefoglalóval segítséget szeretnénk nyújtani a református iskolák OKM mérésen nyújtott eredményeinek vizsgálatához. Az összefoglaló segít összehasonlítani a református eredményeket az országos eredménnyel, megvizsgálni, hogy mely mutatók egyeznek meg az országos átlaggal és melyekben van eltérés, valamint milyenek az egyes egyházkerületek iskoláinak egymáshoz viszonyított eredményei.

A 2014-es OKM református eredményeinek összefoglalója

A dokumentum innen letölthető.

A 2010-2013 évi OKM református eredményeinek összefoglalója

Az RPI munkatársai elkészítették átfogó elemzésüket a református iskolák 2010-2013 közötti kompetencia-mérési eredményeiről. A dokumentum INNEN letölthető. A fenntartók számára készült rövidített összefoglaló INNEN letölthető.

Belső vizsgák a református iskolákban

Bánné Mészáros Anikó és Görög Tímea összefoglalója innen letölthető

Az összefoglaló táblázat-melléklete innen letölhető