HÍREK | AKTUÁLIS

Feliratkozás RPI friss hírek csatornájára

Megjelent az MRN 2019. évi 2. száma

Megjelent  a Magyar Református Nevelés folyóirat 2019. évi 2., tematikus száma, Középiskolás fokon címmel. A katechetikai szám a középiskolai katechézis kérdéskörét járja körül. A kiadvány egyik apropója az, hogy 2018. október 5-6-án, közel 15 év után újra országos vallástanár találkozót tartottunk.

Tájékoztató az SZJA 1% felajánlásáról

Személyi jövedelemadónk egy százalékát 2019-ben is felajánlhatjuk a Magyarországi Református Egyház társadalmi szolgálatának támogatására. Május 20. az idei határidő, aki tavaly felajánlotta, annak idén már nem szükséges.

Akár egyéni vállalkozók, akár magánszemélyek vagyunk, idén is adóbevallást kell benyújtanunk az előző évi jövedelmünkről. Befizetett személyi jövedelemadónk (szja) egy százalékával támogassuk egy református alapítvány, másik egy százalékával pedig egyházunk társadalmi szolgálatát!

Együtt a hit útján - konferencia és könyvbemutató

Hamarosan megjelenik az „Együtt a hit útján” című gyülekezetpedagógiai kézikönyv a Kálvin Kiadó gondozásában. A kötet evangélikus és református együttműködésben készült.

Szeretettel hívunk minden érdeklődőt május 8-án (szerdán) 10 órától a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karára (Budapest, Ráday u. 28.) egy konferenciával egybekötött könyvbemutatóra!

Áldott Húsvétot kívánunk!

Mert Krisztus szeretete szorongat minket, mivel azt tartjuk, hogy ha egy meghalt mindenkiért, akkor mindenki meghalt;

és azért halt meg mindenkiért, hogy akik élnek, többé ne önmaguknak éljenek, hanem annak, aki értük meghalt és feltámadt. (2Kor 5,14-15)

Áldott Húsvétot kívánunk minden kedves Partnerünknek, Munkatársunknak!