Dr. Hajdú-Moharos József Református Országos Földrajzi Tanulmányi Verseny
Meghirdetés köre/célkorosztály:
8-12. évfolyam

A verseny célja:

- megemlékezés és tisztelgés Dr Hajdú-Moharos József geológus-geográfus emléke előtt

- a földrajz népszerűsítése, a tantárgy régi rangiának visszaállítása

- versenyzési lehetőség a földrajz iránt érdeklődő diákok számára 8-12. évfolyamon

- kompetencia fejlesztés, teheséggondozás

- azonos érdeklődési körhöz tartozó tanulók és szaktanárok közötti kapcsolatteremtés

- szakmai konzultáció és együttműködés az egyházi fenntartású oktatási intézmények között

Résztvevők, versenyzők: valamennyi református fenntartású kárpát-medencei középiskola 9-12. évfolyamos tanulói, a magyarországi egyházi fenntartású középiskolák, valamint meghívás alapján az általános iskolák nyolcadik évfolyamos tanulói.

A verseny kategóriái:

I.                  kategória: 8. évfolyam

II.                 kategória: 9. évfolyam (nyelvi előkészítős évfolyam esetében 10. osztály)

III.                kategória: 10. évfolyam (nyelvi előkészítős évfolyam esetében 11. évfolyam)

IV.                kategória: 11-12. évfolyam (nyelvi előkészítő évfolyam esetében 12-13. évfolyam)

A jelentkezés módja: A versenyre elektronikusan lehet nevezni (e-mai] cím: info@reformatus.eu vagy fax: 59/311-248). A jelcntkezési lap letölthető iskolánk honlapjáról a www.nagykunreformatus.hu címen

A feladatlapot az írásbelit megelőzőleg elektronikus úton küldjük meg az iskolák e-mail címére, a sokszorosítás, színesben történő nyomtatás az iskolák feladata.

Az 1. forduló írásbeli, helyszíne a tanuló iskolája. a megoldásra rendelkezésre álló idő: 120 perc. Körző, vonalzó, szögmérő, számológép használata megengedett.

Az 1. forduló eredménye alapján a legtöbb pontot elért 10 tanuló kerül a döntőbe. A második forduló a döntő, csak szóbeli részből áll (Földrajzi atlasz használható).

A helyezett tanulók oklevélben és tárgyi jutalomban részesülnek.

A feladatlapokat szaktanárok javítják javítókulcs alapján, majd azokat  az iskolák visszaküldik intézményünk címére.

A borítékon tüntessék fel: ’’Dr. Hajdú – Moharos József Országos Református Földrajzi Tanulmányi Verseny

A Javítókulcsot az írásbeli megírását követő napon küldjük meg.

A második forduló a döntő, csak szóbeli részből áll.

Helyszíne: a Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakgimnázium (5300 Karcag, Madarasi út 1-3.)

A döntő szóbeli részénél a tanulók használhatják a földrajzi atlaszt.

Tájékozódás a versenyzőknek: http:// www.nagykunreformatus.hu/index_g.php?page=foldrajzverseny

Verseny időpontok
Verseny nevezési határidő:
2021.01.04.
Verseny 1. forduló időpontja:
2021.01.11.
Verseny 2. forduló időpontja:
2021.02.19.
Verseny döntő időpontja: